Author Topic: Raptori na vojnoj vezbi  (Read 15508 times)

Offline No.1

  • Administrator and Owner
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 23091
  • Owner: www.letletlet-warplanes.com
    • View Profile
    • LetLetLet - Warplanes
Raptori na vojnoj vezbi
« on: October 18, 2005, 05:01:25 PM »
Potpukovnik americkog vazduhoplovstva Dzejms hekler, komandir 27 Flajt Skvedron,

iz baze lengli u Vajomingu, i potpukovnik Evan Dirtajn lete u formaciji iza KC-10

Ikstender na putu za bazu Hil u drzavi Juta u toku vojne vezbe "Kombat Hamer", 15.

oktobra ove godine. To je prvo vece ucesce na manevrima ovog najnovijeg lovca

americkog vazduhoplovstva.

Fotografije- MoD US






Offline wviz

  • Beginner
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #1 on: October 18, 2005, 06:23:30 PM »
STa mislis o ovom avionu?

Offline No.1

  • Administrator and Owner
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 23091
  • Owner: www.letletlet-warplanes.com
    • View Profile
    • LetLetLet - Warplanes
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #2 on: October 18, 2005, 09:06:55 PM »
Kazu da je trenutno najbolji.

Herros

  • Guest
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #3 on: November 08, 2005, 05:57:24 PM »
Kazu da je trenutno najbolji.

Hmm jako diskutabilno pitanje.Imam u jednom filmicu o avijaciji uporedne testove Su-37 i F-22 Raptora ...takodje i interviju sa probnim pilotima ,gde sami Ameri ipak izgovaraju jednu recenicu"SuKhoi is master of the sky-s"...
F-22 ima svoje vrline kao i mane ,ipak je radjen u konceptu slogana "Udji brzo,jos brze udari,a najbrze izadji" dok kod Su-37(Ne govorim o berkrutu nego obicnom SU-37) je to drugacije.
Vec je dokazano da je brzi od reptora,nosi vise naoruzanja,manevarniji,manje trosi kad flankuje,jos samo u borbi.Problem je sto  F 22 daje jako mali odraz na radaru ,ali ostalo je skoro slicno vec po odmakloj F 15-ci sto se tice elektronike.Ne znam ne smem da tvrdim ali mislim da su Rusi daleko ispred Amera do izlaska F-35 sa vertikalnim poletanjem. Kazu da i ovaj mig 29(33) TK je cudo od aviona ,takodje radi po sistemu Fly by wire ima vektorske motore ...itd ..ma problem je sto Rusi ne pokazuju bas mnogo njihovu tehnologiju.

Offline No.1

  • Administrator and Owner
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 23091
  • Owner: www.letletlet-warplanes.com
    • View Profile
    • LetLetLet - Warplanes
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #4 on: November 08, 2005, 06:18:52 PM »
Da budem iskren ne znam mnogo o utiscima samih pilota mada licno ne verujem mnogo u tu nevidljivost. Meni je licno drag Suhoj-37 a MiG-29 vec davno veoma dobar avion. Mada to veoma dobar je nemoguce utvrditi jer ratove odlucuje politika a ne stvarna nadmoc. Inace ovo je prva vezba gde su Raptori ucestvovali pa sad videcemo... Inace to je stara budzetska prica- kad treba da se prse pred novinarima ameri tvrde da su nadmocni, kad im trebaju pare oni kukaju da su Rusi nadmocni, nikad nisi na sigurnom kakav je stvarni odnos snaga.

Herros

  • Guest
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #5 on: November 10, 2005, 04:40:23 PM »
Ebiga htedoh da postavim snimak ....ali 200KB je maksimum,aj videcu na megaupload da nakacim pa vam stavljam link.

Offline No.1

  • Administrator and Owner
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 23091
  • Owner: www.letletlet-warplanes.com
    • View Profile
    • LetLetLet - Warplanes
Re: Raptori na vojnoj vezbi
« Reply #6 on: November 10, 2005, 09:13:23 PM »
Moze i tako.